INSPIRACE A TIPY

TOP 10 HER A POMŮCEK

Vzdělávací hra pro děti od 4 let. Životní cykly zvířat od vyklubání z vajíčka až ke vzniku dalšího nového života.
 
Dřevěný proutek s magnetem zavěšeným na provázku, na který se musí nachytat rybičky. Když děti přestane lov rybiček bavit, mohou se pokusit složit rybičky tak, aby do sebe správně zapadaly.
 
Hračka pro rozvoj motoriky je určená pro děti od 18 měsíců. V balení je 12 velkých dřevěných korálků ve tvaru domácích zvířat a provlékací šňůrku. Děti si tak formou hry procvičují jemnou motoriku a trpělivost.
 
Multifunkční kostka obsahuje celkem 8 různých vzdělávacích a zábavných aktivit pro děti od jednoho roku. Vrchní část kostky s labyrintem lze vyndat a vložit dovnitř.
 
Ilustrovaná sada 15 her v mnoha variantách pro poznávání abecedy a hraní nejen s češtinou. Šest živě ilustrovaných desek s vtipnými detaily a 109 karet s písmeny a nadřazenými pojmy nabízejí nepřeberné množství zábavných soutěžních her či didaktických aktivit.
 
Vzdělávací hra ve tvaru krokodýla pro děti od 3 let. Dřevěná manipulační hra, která je zábavná a vzdělávací zároveň.
 
Dřevěné předměty jsou skryté v látkovém pytlíku nebo v neprůhledném obalu – tubě. Menší děti mají za úkol po vložení ruky do tuby nebo pytlíku jen na základě hmatání popsat svými slovy, jaký předmět drží v ruce. Doporučený věk: 2-6 let.
 
Barevné skládací kartonové kostičky s čísly a motivy lidí, zvířat a věcí pro děti od jednoho roku.
 

8.-10. Proskakovací obruče – 20 ks

Sada dvaceti agility kruhů pro pohybové aktivity dětí.

TEMATICKÉ KUFŘÍKY

Některé knihovny mají ve svém fondu tematické kufříky se zábavně-vzdělávacím obsahem. Kufříky jsou zaměřeny na určité téma a obsahují kromě knih také didaktické pomůcky, hračky nebo společenské hry.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně sestavila předčtenářské a logopedické kufříky, které lze využít v rámci projektu S knížkou do života / Bookstart. 

Obsah kufříků, můžete prozkoumat v katalogu knihovny – logopedické kufříky, předčtenářské kufříky.